Deklaracja dostępności
Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
• struktura nagłówków nie wszędzie jest poprawnie uporządkowana;
• fokus jest nieczytelny na niektórych elementach;
• niektóre elementy strony nie mają odpowiedniego kontrastu;
• mapa serwisu nie odzwierciedla tego jak zbudowana jest strona. W strukturze mapy serwisu znajduje się też wiele pustych folderów;
• przyciski zmiany rozmiaru czcionki oraz przycisk przełączania widoku o normalnym i wysokim kontraście nie działają dla podstrony „Wyszukiwanie zaawansowane”;
• formularze na stronie nie są w pełni dostępne.
Treści nieobjęte przepisami
Dostępne na stronie BIP dokumenty PDF, wytworzone po granicznym terminie dla zapewnienia ich odpowiedniej formy cyfrowej, tj. 23 września 2018 r., stanowią zeskanowane odwzorowanie oryginału lub nie są utworzone zgodnie z wytycznymi co do dostępności cyfrowej. Z uwagi na nadmierne koszty nie ma możliwości ich konwersji na dokumenty dostępne cyfrowo. Szpital planuje ewentualne prace w tym obszarze po uzyskaniu dostępu do technologii minimalizującej nakład pracy.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o samoocenie dostępności
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Udogodnienia
- Strona internetowa Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich posiada wersję dla niedowidzących.
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, w tym CTRL + F5 pozwalający na ponowne załadowanie zawartości strony
- Strona jest dostosowana do obsługi zarówno myszką jak i samą klawiaturą, za pomocą klawiszy: Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.
Poniższe informacje dotyczą zasad rozpatrywania wniosków o zapewnienie dostępności:
Podstawa prawna:
- art. 30 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Wymagane dokumenty:
- Wniosek o zapewnienie dostępności
Opłaty:
- brak
Miejsce załatwienia sprawy:
Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich
Koordynator ds. dostępności
tel. 32 73 57 600
e-mail: rafal.pawlak@clo.com.pl
WNIOSEK O ZAPEWNIENIE DOSTĘPNOŚCI
Inne informacje
Raport dostępności część szpitalna budynku
Raport dostępności część poradniana budynku
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Rafał Pawlak — mailowo rafal.pawlak@clo.com.pl lub telefonicznie (32) 735 76 56.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Nazwa organu odwoławczego: Dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich
Adres organu odwoławczego: ul. Jana Pawła II 2, 41-100 Siemianowice Śląskie
Adres e-mail organu odwoławczego: clo@clo.com.pl
Telefon organu odwoławczego: (32) 735 76 00
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich udostępnia następujące aplikacje mobilne:
- ESOZ - sprawdź deklarację dostępności tej aplikacji.
- ECareMed - sprawdź deklarację dostępności tej aplikacji.
Dostępność architektoniczna
Budynek szpitala Centrum Leczenia Oparzeń im dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich, zlokalizowany jest przy ul. Jana Pawła II, numer budynku 2, w Siemianowicach Śląskich (41-100). Dostęp do budynku możliwy jest w 4 punktach: Poradni specjalistycznych przy ul. Jana Pawła II, numer budynku 1, Pracowni Hiperbarii Tlenowej przy ul. Jana Pawła II, numer budynku 2, Izby Przyjęć szpitala, do której wejście możliwe jest od strony ul. Krasickiego w Siemianowicach Śląskich, oraz do Pracowni Endoskopii od strony ul. Szpitalnej w Siemianowicach Śląskich.
1. Wejście od strony ul. Jana Pawła II, numer budynku 1, Poradnie Specjalistyczne Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
Poradnie Specjalistyczne mieszczą się na piętrze zespołu budynków. Dostęp do budynku mozliwy jest zarówno za pomocą schodów jak i dźwigu osobowego będących w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dostęp do dźwigu osobowego możliwy jest od strony podwórza, zlokalizowanego we wnęce kompleksu budynkowego. Po wejściu do budynku, przejście do rejestracji Poradni Specjalsitycznych zapewnia oznakowany ciąg korytarzowy, o szerokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózkach. Wymiary pomieszczeń użytkowych zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu rejestracji lub telefonicznie pod numerem tel. 32 735 74 80.
2. Wejście od strony ul. Jana Pawła II, numer budynku 2, Pracownia Hiperbarii Tlenowej Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
Wejście do Pracownii Hiperbarii Tlenowej znajduje się na parterze budynku. Przejście przez trzy pary drzwi, o szerokości zapewniającej swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim, zapewnia dostęp do punktu rejestracji. Wymiary pomieszczeń użytkowych oraz przejść zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Właściciel psa przewodnika lub psa asystującego jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez tego psa. Po zarejestrowaniu do poradni lub zabiegów, asystę dla pacjenta zapewnia personel. Z uwagi na specyfikę świadczeń zdrowotnych nie ma możliwości dalszej obecności psa asystującego lub psa przewodnika. W razie konieczności hospitalizacji personel szpitala skontaktuje się z rodziną pacjenta celem poinformowania o konieczności odbioru psa asystującego lub psa przewodnika z szpitala. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu rejestracji lub telefonicznie pod numerem tel. 32 735 74 56.
3. Wejście od strony ul. Jana Pawła II, numer budynku 2, wejście od strony ul. Krasickiego, Izba Przyjęć Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
Do Izby Przyjęć prowadzi wejście główne, przy którym mieści się punkt kontrolny - portiernia. W zależności od zgłoszonego celu wizyty, przedstawiciel portierni kieruje interesanta do jednego z dwóch wejść. Po przygotowaniu się do przyjęcia personel przejmuje pacjenta i zapewnia mu opiekę w ramach działalności szpitala. Dla pacjentów oraz pozostałych interesantów szpitala, prawidłowym wejściem jest wejście główne, zlokalizowane na wprost portierni. Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla osób poruszających się na wózku. Drzwi wejściowe do budynku wyposażone są w mechanizm automatycznego otwierania i zamykania. Wejście do Izby Przyjęć szpitala zlokalizowane jest po prawej stronie od wejścia głównego. Aby przywołać personel szpitala należy skorzystać z systemu przyzywowego mieszączego się po lewej stronie od drzwi. Dla interesantów udających się do Sekretariatu Medycznego konieczne jest przejście przez śluzę bezpieczeństwa i po dokonaniu dezynfekcji dłoni udanie się do segmentu budynku zlokalizowanego po lewej stronie od wejścia głównego. Śluza dezynfekcyjna wyposażona jest w system automatycznego otwierania i zamykania w momencie skorzystania z autoamtycznego dezynfekatora. Dla interesantów szpitala udających się do Dyrekcji szpitala, po przejściu przez śluzę dezynfekcyjną należy udać się do windy, mieszczącej się po prawej stronie od wejścia do budynku. Wymiary pomieszczeń użytkowych oraz przejść zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze, oraz na kondygnacji administracyjnej pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Właściciel psa przewodnika lub psa asystującego jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez tego psa. Po zarejestrowaniu do Izby Przyjęć szpitala lub zabiegu, asystę dla pacjenta zapewnia personel. Z uwagi na specyfikę świadczeń zdrowotnych nie ma możliwości dalszej obecności psa asystującego lub psa przewodnika. W razie konieczności hospitalizacji personel szpitala skontaktuje się z rodziną pacjenta celem poinformowania o konieczności odbioru psa asystującego lub psa przewodnika z szpitala. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu Izby Przyjęć lub telefonicznie pod numerem tel. 32 735 74 75.
4. Wejście od strony ul. Szpitalnej, Pracownia Endoskopii Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
Dostęp do budynku Pracowni Endospokii możliwy jest od strony ul. Szpitalnej. Do drzwi budynku prowadzi podjazd. Drzwi zlokalizowane są po prawej stronie budynku. Celem przywołania personelu nalezy skorzystać z dzwonka, umieszczonego na wysokości ok 120 cm od ziemi po lewej stronie od drzwi. Po przygotowaniu się do przyjęcia personel przejmuje pacjenta i zapewnia mu opiekę w ramach działalności Pracowni Endoskopii. Wymiary pomieszczeń użytkowych oraz przejść zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze, oraz na kondygnacji administracyjnej pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Właściciel psa przewodnika lub psa asystującego jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez tego psa. Po zarejestrowaniu do Pracowni Endoskopii, asystę dla pacjenta zapewnia personel. Z uwagi na specyfikę świadczeń zdrowotnych nie ma możliwości dalszej obecności psa asystującego lub psa przewodnika. W razie konieczności hospitalizacji personel szpitala skontaktuje się z rodziną pacjenta celem poinformowania o konieczności odbioru psa asystującego lub psa przewodnika z szpitala. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu Izby Przyjęć lub telefonicznie pod numerem tel. 32 735 74 75.
- Kadra Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich zapewnia pełne wsparcie w zakresie poruszania się pacjentów po obiekcie szpitala.
- W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu budynków znajdują się 2 oznakowane miejsca postoju dla osób niepełnosprawnych.